Думін Осип Олексійович

Думін Осип Олексійович – опис історичної осіб що причетні до події, яка відбулась 18.11.1918 року, і отримала назву Мотовилівський бій.

Думін Осип Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Осип Олексійович Думін
Думін Осип.jpg
Народився 26 вересня 1893
Грушів, Дрогобицький повіт,Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорщина Австро-Угорщина
Помер 1945
Ґданськ, Польща Польща
Країна Flag of the Ukranian State.svg УНР
Приналежність Coat of Arms of UNR.svg Армія УНР
Звання 09 УНР 30-03-1920 Сотник.svg Сотник
Командування командир армійської групиСічових стрільців Армії УНР
Війни / битви Українсько-радянська війна 1917—1921
Інше очолював відділ розвідки Начальної команди УВО.

Сотник Армії УНР Осип Думін в однострої Січових стрільців Армії УНР. 1918 рік.

Осип Олексійович Думін (Думин, псевдо — Антін Крезуб; 26 вересня 1893 — травень 1945) — сотник УСС і Армії УНР, військовий діяч УВО, письменник.

Біографія

Народився в с. Грушів (нині Дрогобицького району Львівської області).

Навчався у Львівському університеті, був учасником молодіжного руху, членом товариства «Січові стрільці».

Під час Першої світової війни у 1914 році вступив до Легіону Українських січових стрільців. У 1915 році потрапив у російський полон, працював на залізорудних копальнях Криворіжжя.

1917 разом з Є. Скалієм підпільно організував загін із полонених галичан, який 14 січня 1918 прибув до Києва і став підрозділом куреня Січових стрільців. 1918—1919 — командант сотні, куреня, полку, армійської групи Січових стрільців. 22 січня 1919 з Києва відправлено загін Січових стрільців на чолі з сотником Думіним на придушення бунту отамана Зеленого (Д. Терпила), якій відмовився виступити на фронт у район Чернігова.

1919 потрапив у польський полон, утік до Чехословаччини, де став організатором комуністичних гуртків. Через загрозу інтернування до Польщі підпільно виїхав до Німеччини, 1920 — до Москви, згодом — до Петрограда (нині м. Санкт-Петербург), Харкова. Працював лектором Школи червоних старшин у м. Умань.

Розчарувавшись у більшовицькому режимі (1922) виїхав на батьківщину. 1923—24 — студент правничого ф-ту Львівського таємного українського університету. 1924 емігрував до Німеччини.

Член Української військової організації, очолював відділ розвідки Начальної команди УВО. Працював в м. Кенігсберг (нині м. Калінінград, РФ). Під час Другої світової війни — службовець Міністерства в справах окупованих східних територій в Берліні.

Автор праць і спогадів про УСС.

Арештований і страчений органами НКВС у м. Ґданськ (Польща).

Твори/праці

Джерела та література

Література

кредит на карту

Comments are closed.