Багрянцев Юрій Анатолійович

..про нашого земляка, митця і відомого в творчих колах кінооператора та режисера, нижче трохи інформації з різних джерел…

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Юрій Анатолійович Багрянцев (10 грудня 1955 року у місті Красноуфімськ Свердловської області) — літератор, видавець, журналіст.
Юрій Багрянцев
Біографія

З 1956 до 1963 р. жив з батьками у місті Маріуполь Донецької області. З 1963 р. — у Києві та Київській області (селище Борова Фастівського району). Закінчив кінофакультет Київського інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого (1984). Працює автором,оператором та режисером на Київській державній регіональній телерадіокомпанії.
Творчий доробок[ред. код]

Телепередачі на київських ТБ-каналах «Вікно у містику», «Анатомія кохання», «Гармонія краси», «Мода сьогодні» та інші (1994-2005 р.р.) — режисер-оператор, засновник та продюсер Телерадіокомпанії “ЮАНА” (1995 – 2006)

Документальні фільми циклу передач «ПІЛІГРИМ» та “На своїй землі” — історико-краєзнавчої тематики, — автор, оператор, режисер.
Автор книжок «Маленькие хитрости фотолюбителя», «Феномены среди нас: Григорий Фудим», «Школа рекламного агента и менеджера»,
автор повісті “Операція «поштова скринька» (журнал «Дніпро», № 5-2009), оповідання “Втеча” (журнал “Дніпро”, №9-2010), казок для дітей “Хто найкращий?” (журнал “Крилаті”, 2012 р.), “Хлопчик-горобчик” (журнал “Стежка”, 2013) та інших творів.
Засновник і видавець газети про музику «Океан Мрій» (2002 — 2005 р.р.)
Джерела[ред. код]

Хто є хто в українській журналістиці: Багрянцев Юрій Анатолійович
Видавці та книгорозповсюджувачі
«Козацькими шляхами» — з Юрієм Багрянцевим
“Слово Просвіти” про відеотрилогію Юрія Багрянцева

..нариси

ЦИКЛ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ФІЛЬМІВ «КИЇВЩИНА ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»
Анна БАГРЯНА
Телевізійна Шевченкіана поповнилася новими фільмами. У березні, коли українці відзначатимуть річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, на каналі Київської державної телерадіокомпанії транслюватимуть цикл документальних фільмів “Київщина Тараса Шевченка”.
Три фільми з цього циклу — “Київ Кобзаря”, “Переяславський “Заповіт” і “Яготинська посвята” — мені вдалося переглянути ще торік, коли вони вперше з’явилися на телеекранах. Це справді новий, оригінальний підхід до розкриття теми життя і творчості художника й поета Тараса Шевченка.
Важливо те, що всі ці фільми створила одна людина — Юрій Багрянцев. Він водночас автор, оператор, режисер телециклу “Київщина Тараса Шевченка”. Попри сучасну широку доступність технічних засобів для зйомки і монтажу фільмів, таке повне авторство у професійному кіно і телебаченні — ще велика рідкість. Тим паче, у кожній складовій роботи — сценарній, операторській та режисерській — автор виявляє професіоналізм.
Уже три роки Юрій Багрянцев творить на КДТРК фільми циклу телепередач “Пілігрим” — з історико-краєзнавчою та туристичною тематикою. Його відеомандрівки розповідають про відомі й призабуті святі місця, про їхні археологічні, історичні, архітектурні, культурні й природні особливості.
У такому ж незвичному ключі створено й фільми відеотрилогії “Київщина Тараса Шевченка”. Разом з автором глядачі здійснюють цікаву подорож шевченківськими місцями Києва і Київської області, бачать ті природні й архітектурні пам’ятки, які малював та описував у літературних творах Тарас Шевченко, мають змогу ознайомитися з експонатами музеїв.
У Києві є три музеї Т. Г. Шевченка, тож завдяки першому фільмові “Київ Кобзаря” глядач може “побувати” в кожному з них: Національному музеї Т. Шевченка (на бульварі Шевченка), будинку-музеї на колишньому Козиному болоті (провулок Шевченка біля Майдану Незалежності), будинку-музеї на Пріорці (вулиця Вишгородська).
Ю. Багрянцев пропонує здійснити мандрівку вулицями і площами стародавнього міста-столиці, послухати чудодійні дзвони Печерської лаври і богослужіння у невеличкій каплиці Аскольдової могили, оглянути будівлі й краєвиди, якими любив милуватися Тарас Шевченко.
Звісно ж, за півтора століття ці краєвиди змінилися подекуди до невпізнанного. Це добре видно, коли автор дає можливість порівняти київські малюнки художника Шевченка та відеокадри, відзняті майже з тих самих ракурсів уже в наш час. Мандруючи алеями, схилами і стежками, якими колись ходив Кобзар, слухаючи цікаву розповідь про деякі біографічні сторінки з життя художника і поета, мимоволі проймаємося його думками й почуваннями і ніби поринаємо в іншу епоху.
У другому фільмі “Переяславський “Заповіт” Юрій Багрянцев запрошує до районного центру Київщини — стародавнього містечка Переяслава-Хмельницького. Тарас Шевченко неодноразово бував тут, змальовував та описував пам’ятки архітектури, мешкаючи в будинку свого друга — лікаря Андрія Козачковського. Цей будинок зберігся до нашого часу, тепер там — Музей “Заповіту” Т. Шевченка.
З особливим трепетом входимо разом з автором фільму до гостьової кімнати цього будинку — адже саме тут у післяріздвяну ніч 1845 року 31-річний Тарас написав свій знаменитий “Заповіт”.
Під час перебування у Переяславі Т. Шевченко не міг не вдатися і до важких роздумів про історичні події 1654 року, коли Богдан Хмельницький підписав у цьому містечку союз із Московією. Ці роздуми вилилися у рядки відомого вірша, написаного у будинку А. Козачковського: “Якби-то ти, Богдане п’яний, тепер на Переяслав глянув!”
У третьому фільмі “Яготинська посвята” глядачам запропоновано здійснити відеомандрівку до іншого районного центру Київської області — міста Яготина. 29-річний Тарас Шевченко жив і працював тут, у маєтку князя Рєпніна, восени-взимку 1843 року.
Автор фільму із захопленням розповідає про патріотизм яготинців, які з руїн відновили флігель, де мешкав Кобзар. Із 2003 року тут діє музей Т. Шевченка. Його експонати, картини сучасних художників дають нам змогу побачити та відчути, як тут проводив робочий час і відпочинок молодий художник і поет.
Розповідається у фільмі також і про відомий епізод із цього періоду, коли в енергійного, вродливого і талановитого Тараса закохалася жінка з багатого поміщицького роду, донька власника маєтку Варвара Рєпніна. Шевченко не відповів їй взаємністю, хоч завжди був із нею по-братньому ніжним і добрим. Саме Варварі Миколаївні молодий поет присвятив свій єдиний віршований твір російською мовою — поему “Тризна”.
Цикл фільмів автора-оператора Юрія Багрянцева “Київщина Тараса Шевченка” безумовно залишає в думках і серцях глядачів позитивні, світлі враження. Авторські розповіді про окремі епізоди з життя й творчості Тараса Шевченка, цікаві відеомандрівки шевченківськими місцями Київщини додають нових і яскравих барв до образу Тараса Григоровича — талановитого, дотепного, чутливого, замисленого, мрійливого, сміливого, відчайдушного і, як завжди, безмежно закоханого в рідну Україну.

..оповідання в журналі “Дніпро”. займ на карту

Comments are closed.